Úvod O nás Bazény Zastřešení Příslušenství Sauny Vířivé vany Nádrže Velkoobchod s plasty Kontakt

Zobrazit
vše
Akční nabídka

Výprodej

Na vybrané bazénové skelety sleva 20 % Více zde

Akční sety 2017

Bazénové sety "Tadeáš", "Sedmička" a "Honza" Více zde

Mimořádná nabídka zastřešení

AZURE TYP I-C:posl.0ks,vstup vpravo: Více zde

Montujeme s 15% DPH

Potřebujete poradit

Reklamní spot

Obezdění

Navigace

Rovné úseky stěn budujeme o síle min. 20 - 25 cm. Dodržení stejné šíře i v obloucích volíme při budování nadzemní obezdívky bazénu (obezděný bazén smí vyčnívat nad terén max. 30 cm - neplatí pro bazény kruhové). V případě, že chceme bazén vysadit nad 30 cm nebo je bazén budován na nestabilním pozemku, určí šířku a způsob budování opěrných konstrukcí stavební odborník.

Před začátkem betonáže zapažíme rovné úseky stěn na celou hloubku bazénu, přičemž dbáme na zachování stejné šíře u dna i u horního okraje bazénu. Nyní napustíme do bazénu 30 cm vody a dosypeme betonovou směsí max. do stejné výšky. Beton pěchujeme pouze tak, aby nedošlo k protlačení stěny na jejím nezapaženém úseku (v oblouku). Dojde-li k tomu, je nutné z vnitřní strany bazénu nerovnost vytlačit. Dále zvýšíme hladinu o dalších 30 cm a opět dosypeme betonem. Tímto způsobem pokračujeme až k úplnému obezdění s tím,že betonáž bazénu hl.1,2 m rozdělíme do dvou a hl. 1,5 m do tří po sobě jdoucích dní.

U kruhových bazénů o průměru více než 4 m doporučujeme obsyp betonem na šířku min. 10 -15 cm, přičemž v přiměřené míře platí podmínky výše uvedené.