Úvod O nás Bazény Zastřešení Příslušenství Sauny Vířivé vany Nádrže Velkoobchod s plasty Kontakt

Zobrazit
vše
Akční nabídka

Výprodej

Na vybrané bazénové skelety sleva 20 % Více zde

Akční sety 2017

Bazénové sety "Tadeáš", "Sedmička" a "Honza" Více zde

Mimořádná nabídka zastřešení

AZURE TYP I-C:posl.0ks,vstup vpravo: Více zde

Montujeme s 15% DPH

Potřebujete poradit

Reklamní spot

Septiky

Navigace

Tříkomorové septiky

Ceník septiků - Aktuální ceník tříkomorových septiků. Kombinace s bio- či zemním filtrem možná.

Zobrazit schéma zapojení septiku a zemního biologického filtru.

Instalace septiku (jímky)

Umístění septiku

Septiky jsou určeny pro umístění mimo komunikace a víko vstupní šachty umožňuje náhodné našlápnutí dospělého člověka. Umístění septiku musí umožňovat jeho občasné vyčerpání fekálním vozem. V případě umístění septiku do pěší zóny je vhodnější provést obetonování vstupní šachty septiku včetně použití litinového poklopu s rámem.

Příprava stavební jámy

Plocha pro uložení septiku musí být minimálně o 250mm větší na každé straně, než je rozměr nádrže septiku.

Hloubka uložení septiku závisí od celkové dispozice stavebního projektu s respektováním umístění nátokového a odtokového potrubí. Standardně jsou septiky dodávány s výškou vstupní šachty nad víkem nádrže 500mm. Při uložení do větší hloubky je nutno zvětšit celkovou výšku nádrže. Hloubka výkopu je dána součtem celkové výšky septiku po úroveň vstupního víka a tloušťky podkladové desky.

Podkladová deska

Septik se ukládá do vodorovné polohy na litou betonovou desku, nebo betonový panel s doporučenou tloušťkou asi 200mm. V případě výskytu spodní vody je nutno zajistit, aby hladina spodní vody byla pod úrovní podkladové desky (provést odvodnění). Úpravy spojené s výskytem spodní vody např. úprava podkladové desky armováním, nebo její zvětšení určí stavební odborník. Plocha podkladové desky musí být vodorovná s tolerancí rovnosti +/-3 mm a před uložením septiku hladká bez zeminy, štěrku a dalších předmětů.

Uložení septiku

Na podkladovou desku se usadí nádrž septiku a provede se připojení nátokového a odtokového potrubí. Do výšky septiku se provede obetonování nádrže směsí suchého betonu s malým obsahem cementu. Veškeré uvedené práce je třeba provádět za současného napouštění všech komor septiku vodou!

Po obetonování a obsypání nádrže musí zůstat nádrž naplněna vodou nejméně 10 dní z důvodu zatvrdnutí betonu.