Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat

Každá saunová kabina je vyráběna na míru dle přání a cenových možností zákazníka. V případě zájmu o zhotovení cenové nabídky na saunovou kabinu nás prosím kontaktujte.

Chystáte se pořídit si saunu a rádi byste si co nejvíce přípravy před zabudováním sauny udělali sami? Přečtěte si dokument Stavební příprava pro saunu (.pdf)

Typy saun

  • Saunové kabiny - Saunové kabiny najdou uplatnění v hotelích a penzionech a ve sportovních střediscích. Stále modernější je také mít saunu doma a to jak v bytech, tak rodinných domech.
  • Interiérové - Saunové kabiny najdou využití v bytech i v rodinných domech, dále ve wellness a fitness centrech a samozřejmě také v hotelích a penzionech.
  • Venkovní - Venkovní saunové kabiny (venkovní sauny) se dají využít u rodinných domů, chat a chalup stejně tak jako u penzionů a menších ubytovacích zařízení.
  • Veřejné - Saunové kabiny pro veřejné (komerční) použití se dají využít ve veřejných bazénech a v lázních, v hotelech a penzionech, ale také ve wellness a fitness centrech.

Přínosy sauny

Saunování má především preventivní účinek. Pravidelné saunování zvyšuje odolnost organismu proti běžným infekcím horních cest dýchacích, povzbuzuje a vylaďuje nervové i hormonální funkce organismu a pomáhá orgánům při intenzivním pocení zbavovat se ve zvýšené míře zplodin látkové přeměny.

Z léčebného hlediska má saunování podpůrný význam. Známé je využívání aromaterapie (léčba horních cest dýchacích, poruchy pohybového ústrojí, nespavost), sauna se využívá k prohřátí kloubů u některých ortopedických diagnóz, při některých klimakterických potížích, apod. Sauna však není vhodná pro všechny - je vhodná pro zdravé osoby bez známek nějakého závažného onemocnění (akutního nebo zhoršeného chronického). Důležitý je i momentální psychický stav a tělesná dispozice. Nemocný člověk by se měl před saunováním poradit se svým ošetřujícím lékařem. Do sauny nepatří akutní záněty, některé kožní projevy, kontraindikované gynekologické problémy a degenerativní onemocnění, apod.