Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat

Septiky jsou určeny pro umístění mimo komunikace a víko vstupní šachty umožňuje náhodné našlápnutí dospělého člověka. Naše septiky umožňují kombinaci s bio- či zemním filtrem. Jímky, zásobníky, nádrže i septiky vyrábíme z 8mm plastu.

Umístění septiku

Septiky jsou určeny pro umístění mimo komunikace a víko vstupní šachty umožňuje náhodné našlápnutí dospělého člověka. Umístění septiku musí umožňovat jeho občasné vyčerpání fekálním vozem. V případě umístění septiku do pěší zóny je vhodnější provést obetonování vstupní šachty septiku včetně použití litinového poklopu s rámem. 

Příprava stavební jámy

Plocha pro uložení septiku musí být minimálně o 250 mm větší na každé straně, než je rozměr nádrže septiku.

Hloubka uložení septiku závisí od celkové dispozice stavebního projektu s respektováním umístění nátokového a odtokového potrubí. Standardně jsou septiky dodávány s výškou vstupní šachty nad víkem nádrže 500 mm. Při uložení do větší hloubky je nutno zvětšit celkovou výšku nádrže. Hloubka výkopu je dána součtem celkové výšky septiku po úroveň vstupního víka a tloušťky podkladové desky. 

Podkladová deska

Septik se ukládá do vodorovné polohy na litou betonovou desku, nebo betonový panel s doporučenou tloušťkou asi 200 mm. V případě výskytu spodní vody je nutno zajistit, aby hladina spodní vody byla pod úrovní podkladové desky (provést odvodnění). Úpravy spojené s výskytem spodní vody např. úprava podkladové desky armováním nebo její zvětšení určí stavební odborník. Plocha podkladové desky musí být vodorovná s tolerancí rovnosti +/-3 mm a před uložením septiku hladká bez zeminy, štěrku a dalších předmětů.

Uložení septiku

Na podkladovou desku se usadí nádrž septiku a provede se připojení nátokového a odtokového potrubí. Do výšky septiku se provede obetonování nádrže směsí suchého betonu s malým obsahem cementu. Veškeré uvedené práce je třeba provádět za současného napouštění všech komor septiku vodou!

Po obetonování a obsypání nádrže musí zůstat nádrž naplněna vodou nejméně 10 dní z důvodu zatvrdnutí betonu.

Ceník septiků a Schéma zapojení septiku a zemní filtru zašleme na požádání.